LM: Ľubľana po víťazstve nad Valmierou postúpila do 2. predkola

20.07.2023 Celý región

Valmiera 19. júla (TASR) - Futbalisti Olimpije Ľubľana zdolali FC Valmiera v odvetnom zápase 1. predkola Ligy majstrov 2:1 a postúpili do ďalšej fázy. V 33. minúte poslal slovinský klub do vedenia portugalský útočník Rui Pedro Silva Sousa. V 64. minúte zvýšil na dvojgólový rozdiel rakúsky obranca Ahmet Muhamedbegovič. Ľubľana vyhral rovnakým výsledkom aj prvý duel.

Karabach Agdam triumfoval nad Lincolnom Red Imps 4:0 a zaistil si postup. Ferencváros Budapešť v druhom zápase pred domácim publikom podľahol Kí Klaksvík 0:3 a po úvodnej remíze 0:0 tak prekvapujúco postúpil klub z Faerských ostrovov. Tridsaťjedenročný útočník Arni Frederiksberg prispel k výhre hostí dvoma presnými zásahmi v 8. a 32. minúte. FC Astana zdolala Dinamo Tbilisi 2:1 a po remíze 1:1 v prvom stretnutí postúpila.